Pochodzenie kota domowego

Dalekim przodkiem kota domowego był prawdopodobnie dziki kot Martellego ( nazwa łacińska to Felis Iumensis) - dziś już nie spotykamy osobników tego gatunku, ponieważ gatunek całkowicie wymarł.

Koty należące do tego gatunku wielkością były podobne to dzisiejszych kotów wolno żyjących. Przed 600 - 900 tysiącami lat z Felis Iumensis mógł się wykształcić Felis Silvestris, z którego w drodze ewoluacji powstały trzy różne typy - zależnie od środowiska, w którym żyły. Były to: żbik, kot stepowy oraz kot nubijski. Ten ostatni gatunek mieszkał w prawie całej Azji i północnej części Afryki. Proces udomowienia przebiegał przede wszystkim na Bliskim Wschodzie. Zatem kota nubijskiego można z największą pewnością uznać za głównego przodka współczesnych kotów.

 

 

Dodaj komentarz

Oh, and you’re right I did not read the website. This is my 13th race since May, and I didn’t know I had to. The only pre-race cointmmcauion I received was about bibs (maybe that had to do with when I registered?). The website did have info about awards, but as I am far too slow to ever get an award, I didn’t equate awards with the “this is where the food will be”. If I didn’t know, now I definitely know! Thank you for responding.

Ja też kocham nasze kocurki. (Znaczy kochałam,bo mój zdechł)
:(

no wiem co to znaczy bo mój też albo się powiesił albo zdehcł ale juz go nie mam:( rozumiem cię........

No, no to ciekawe, ze mam w domu kota z Bliskiego Wschodu. A poza tym to znaczy, ze jest potomkiem kota nubijskiego. Musze swojego kotka traktowac z nalezytym szacunkiem :)))

kocham nasze kocurki!

Dodaj nową odpowiedź