Tanie karmy - przestroga

Chciałabym przestrzec wszystkich właścicieli kotów przed podawaniem niskiej jakości karm dla zwierząt (szczególnie tych zakupionych w marketach). Ostatnio byłam ze swoim kotem u weterynarza z wyraźnymi dolegliwościami ze strony układu pokarmowego. Pan doktor opowiedział mi o tym jak karmy o niskiej jakości wpływają na organizm kota. Podawanie takich karm, może powodować wiele dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego i nie tylko. Fakt, że ich koszt rzeczywiście jest niższy ale przecież najważniejsze aby kot był zdrowy, zadowolony i długo żył.
W karmach niskiej jakości często głównym składnikiem jest ryż, a podobno koty nie przyswajają w takim stopniu węglowodanów co pies. Często składają się one z bardzo niskiej jakości zmielonego mięsa (np. uszy). Oprócz tego nie zawierają takich składników odżywczych jak lepsze karmy a proporcje są nieodpowiednio dobrane! Weterynarz powiedział nam jeszcze wiele na temat żywienia kotów i od dzisiejszego dnia zmieniamy po prostu taktykę! Zakup większej ilości lepszej karmy na przykład poprzez sklepy internetowe, allegro itp. wcale nie jest tak dużo droższy aby nie móc sobie na niego pozwolić. Przeliczcie sobie jaka jest waga karmy, cena itd. a zobaczycie że nie jest to wielka różnica. Szczególnie, że kot wysokiej jakości karmy zje stosunkowo mniej, ponieważ w mniejszej porcji dostarczone są składniki do prawidłowego funkcjonowania. Te tańsze karmy koty jedzą, jedzą i najeść się nie mogą! (co daje do myślenia - przynajmniej nam, bo mamy 4 koty i takie zjawisko zaobserwowaliśmy nie raz). Zachęcam każdego kto trafi na ten wątek poważnie zastanowić się nad tym...
P.S. A Wy jakie karmy kupujecie? Ja dziś analizuję i zamawiam :)

A ja miałam persa, niestety uzależnionego od karmy... Więc aktualnemu kotu - birmańskiemu - daję głównie przemrożoną wołowinę, serca, gotowanego kurczaka, czasem tuńczyka w sosie własnym. Karmę Royal Canin - dwa razy na tydzień. I kot się chowa zdrowo, ma piękny włos :)

mam małego kotka, ale podaję mu tylko te dobre karmy, nie odważyłam bym się go nakarmić jakimiś śmieciami, z resztą sama też śmieci nie jadam.
W tej chwili kocurek dostaje
BabyCat34 z Royal Canin
ROYAL CANIN Weaning Immunity & Digest
Royal Canin Babycat Instinctive 10- 100g tacka(alutray)
Dużo pije wody mineralnej

Ja kiedyś kupowałam karmę Kitty bo mój kot bardzo ją lubił ale chyba zaczne Purine, bo jest dobrej jakości i cena stosunkowo niska...

Dodaj nową odpowiedź